Vitafit Lion's mane - Suplement diety w kapsułkach zawierający ekstrakt z owocników soplówki jezowatej - grzyba witalnego Lion’s mane (Hericium erinaceus).
- Porcja jednorazowa: 1 kaps
- Ilość porcji w opakowaniu: 150
- Opakowanie: 150 kaps
- Zawartość w jednej porcji (1 kap):
- Ekstrakt z soplówki jeżowatej (Lion's Mane): 340 mg
Składniki: 4ekstrakt z owocników soplówki jeżowatej (Lion's Mane)(Hericium erinaceus, DER 10:1), otoczka kapsułki: żelatyna wołowa; substancja wypełniająca: mąka ryżowa; substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych.
Dawkowanie: Spożywać 1 porcję (1 kapsułka) dziennie, popijać obficie wodą.
Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zalecany jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Nie spożywać w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt nie powinien być stosowany przez dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Czym jest Lion’s Mane?
Lion’s Mane czyli Soplówka jeżowata (Hericium erinaceus) to gatunek grzyba, który występuje
w lasach liściastych o starym drzewostanie i porasta głównie pnie starych dębów i buków. Soplówka wytwarza owocniki o charakterystycznym, puszystym wyglądzie, przypominającym lwią grzywę. Stąd zawdzięcza swoją potoczną nazwę – Lion’s Mane, czyli lwia grzywa.
Naturalnym regionem występowania i uprawy oraz miejscem gdzie grzyb ten zakorzeniony jest
w kulturze i tradycji jest Azja. Dzięki swym właściwościom Soplówka jeżowata od stuleci jest znana
i ceniona w tradycyjnej medycynie chińskiej i powszechnie stosowana przez tamtejszych zielarzy.
Lion’s Mane, podobnie do innych grzybów obfituje w polisacharydy , wśród których najliczniejszą grupę stanowią beta-glukany.
Beta-glukany a polisacharydy
Polisacharydy to rozległa grupa związków chemicznych o długich, łańcuchowych molekułach, zbudowanych z powtarzających się, cukrowych jednostek. Ze względu na budowę, polisacharydy mogą być zatem postrzegane jako biopolimery, występujące naturalnie w organizmach roślin i zwierząt. Do polisacharydów zaliczamy: skrobię, celulozę, glikogen czy chitynę. Poszczególne polisacharydy wykazują odmienne właściwości i tym samym odgrywają też różne funkcje, w zależności sposobu w jaki związane są ze sobą monomeryczne jednostki cukrowe, a także w zależności od ich rodzaju.
Inną podgrupą polisacharydów, charakterystyczną dla grzybów są beta-glukany, które podobnie jak celuloza, są składnikiem błonnika pokarmowego, jednak w odróżnieniu od celulozy, stanowią jego rozpuszczalną frakcję. Beta-glukany wchodzą w skład ścian komórkowych grzybów stanowiąc jeden
z głównych elementów strukturalnych ich owocników. Z chemicznego punktu widzenia są to związki zbudowane z cząsteczek D-glukozy połączonych wiązaniami beta-glikozydowymi. Beta-glukany różnią się między sobą budową chemiczną w zależności od pochodzenia, praktycznie każdy gatunek grzybów ma swoją, niepowtarzalną odmianę beta-glukanów.